Centrum sportovní a preventivní medicíny

Naše služby

Sportovní a preventivní zátěžová vyšetření

Zátěžová vyšetření bývají považována za rutinní součást „klasické sportovní prohlídky“. V našem pojetí se snažíme o maximální přenos výsledků vyšetření do zkvalitnění a zefektivnění tréninkového procesu. Významným cílem je využití výsledků diagnostických procedur k eliminaci rizika zdravotního poškození při sportu.

 

Sportovní a preventivní
zátěžová diagnostika

Hodláte překonat své limity a pokračovat ještě dále? Vyhněte se komplikacím při vrcholných výkonech. Vyzkoušejte sportovní zátěžovou a preventivní diagnostiku.

Registrace

 
Funkční jednotka realizující diagnostiku:
Zátěžová laboratoř

Proč jít na diagnostiku?

Své tělo tlačíme přes limitní hodnoty, aniž bychom přemýšleli nad možnými důsledky. Motivační články říkají, že zvládneme cokoliv. Faktem ale je, že každý máme jisté vrozené dispozice.

Pomocí preventivní diagnostiky a EKG zjistíme možné odchylky v srdečně cévním aparátu. Provedeme rodinnou a osobní anamnézu na základě tohoto formuláře, schváleného Mezinárodním olympijským výborem.

Na zátěžové diagnostice změříme váš maximální výkon na rotopedu nebo běžeckém ergometru zároveň se spirometrií. Zaměříme se na funkce srdce a plic, které jsou klíčové zejména u vytrvalostních disciplín.

Co přesně diagnostikujeme?

  • zjistíme VO2 max – maximální spotřebu kyslíku
  • stanováme anaerobní práh
  • změříme maximální a optimální tepovou frekvenci
  • získáme maximální momentální výkon
  • změříme EKG při maximální zátěži

Zjistíme data o aktuální výkonnosti. Společně s informacemi z preventivní diagnostiky poslouží jako základ pro kondiční a tréningové plány s kontinuálním zvyšováním výkonu. Opakovaným testováním můžeme sledovat adaptaci organismu na tyto plány.

Interpretace výsledků lékařem

Všechny výsledky a zjištění s vámi podrobně probere vyšetřující lékař. Na jejich základě pak doporučí úpravy tréninkového procesu. V případě potřeby navrhne další intervenční či léčebný postup.

Domluvte si individuální konzultaci nebo se rovnou zastavte.

Seznam služeb:

Zátěžová preventivní diagnostika – ERGOMETRIE

Preventivní prohlídka lékařem včetně podrobné anamnézy, základní vyšetření pohybového systému, základní zátěžové vyšetření (W 170), EKG. Interpretace výsledků vyšetření lékařem. [více informací]

Sportovní zátěžová a preventivní diagnostika – SPIROERGOMETRIE

Sportovní vyšetření lékařem včetně podrobné anamnézy, základní vyšetření pohybového systému, spiroergometrie do maximální zátěže (VO2max), monitorace EKG v zátěži. Interpretace výsledků vyšetření lékařem [více informací]

Sportovní zátěžová a preventivní diagnostika – SPIROERGOMETRIE + ECHO

Sportovní vyšetření lékařem včetně podrobné anamnézy, základní vyšetření pohybového systému, spiroergometrie do maximální zátěže (VO2max), monitorace EKG v zátěži. Interpretace výsledků vyšetření lékařem. Echokardiografické vyšetření srdce, pulsní a kontinuální Doppler s barevným mapováním krevního proudu. [více informací]

Specializované vyšetření pohybového systému s využitím dynamografické plošiny

Dynamografická plošina umožňuje testování explosivní síly dolních končetin a celkové stability. Služba je tak využitelná jak v rámci sportovní diagnostiky, tak v rámci diagnostiky související s terapií pohybového aparátu. [více informací]

MUDr. Novák, přednosta kliniky

AGEL SPORT CLINIC
Mathonova 291/1 
796 04 Prostějov
tel.: + 420 601 328 867
e-mail: info@sportclinic.agel.cz


www.facebook.com/AgelSportClinic