Centrum sportovní a preventivní medicíny

Naše služby

Individuální profil aktivity ANS v laboratoři prostřednictvím SA HRV. Interpretace výsledků.

Optimalizace tréninku a ladění sportovní formy vychází zpravidla z výsledků longitudinálního (průběžného, dlouhodobého) měření SA HRV. Na základě opakovaných vyšetření, je definován optimální rozsah sledovaných hodnot. Všechna následující měření jsou pak vztahována k tomuto rozsahu a je průběžně doporučováno takové tréninkové zatížení, které bude směřovat vytýčenému cíli.

Funkční jednotka realizující tuto službu: Echokardiografická a vegetologická laboratoř

Hledání správného poměru mezi intenzitou a objemem tréninku a kvalitou regenerace je klíčovým problémem sportovního tréninku. A právě v této souvislosti se nabízí SA HRV (spektrální analýzy srdeční frekvence) jako velmi slibná metoda, pomocí které lze především při longitudinálním sledování daleko jemněji hodnotit komplexními stav a aktuální úroveň regenerace u sportovců než při využití jiných metodických postupů. Více informací o metodě naleznete ZDE.

Sestavení individuálního profilu SA HRV spočívá v realizaci minimálně pěti opakovaných měření, které umožní získat komplexnější (průřezovou) informaci o stavu a ladění autonomního nervového systému klienta. Díky tomu jsme poté v rámci tréninkového procesu schopni, pomoci využívání této metody, odhalit i zdravotní či výkonnostní problémy v jejichž nejčasnější fázi a včas navrhnout a realizovat opatření umožňující minimalizaci negativních dopadů.

 

Cena dle platného ceníku: 1600.00 Kč / 5 návštěv

[Zobrazit všechny služby v sekci "Ladění sportovní formy, prevence přetížení, hledání příčiny výkonnostních problémů (SA HRV)"]

MUDr. Novák, přednosta kliniky

AGEL SPORT CLINIC
Mathonova 291/1 
796 04 Prostějov
tel.: + 420 601 328 867
e-mail: info@sportclinic.agel.cz


www.facebook.com/AgelSportClinic